symposium-ptmsiw.pl

Posłuchaj rad doświadczonego lekarza

Woda morska – najlepsza opcja przeciwko katarowi

Od czasów starożytnych morze ze wszystkimi swoimi składnikami mineralnymi stanowiło doskonałą formułę w leczeniu niedrożności nosa lub po prostu jako element higieny błon śluzowych. Eksperci zalecają ją zarówno dzieciom, jak i dorosłym, ponieważ jej stosowanie może zapobiec rozwojowi zapalenia zatok, czyli poważniejszej dolegliwości.

Tak jak skóra chroni nasze ciało przed infekcjami oraz reguluje temperaturę i utratę wody, tak błona śluzowa pokrywa wnętrze nosa aż do płuc. Posiada również gruczoły wydzielnicze, zwane śluzem, dzięki czemu skóra jest stale wilgotna i może prawidłowo spełniać swoje funkcje. Śluz musi ogrzewać i oczyszczać powietrze, które wdychamy, aby nie docierało do płuc brudne oraz nawilżać je, aby nie było suche i nie uszkadzało pęcherzyków płucnych. Katar pojawia się głównie wtedy, gdy śluz staje się większy niż normalnie. Najczęstszą przyczyną jest alergia; po wdychaniu alergenu dochodzi do zapalenia błony śluzowej. Może być również spowodowany przez ekspozycję na środki drażniące, takie jak wybielacz. Inną częstą przyczyną są infekcje układu oddechowego, spowodowane wirusami lub bakteriami, które powodują przeziębienia i grypy, powszechne podczas zmian sezonowych. Jeśli stan się skomplikuje, może rozwinąć się zapalenie zatok.

Zalety wody morskiej

Pozytywny wpływ niektórych wód na ten rodzaj procesu oddechowego znany był już w czasach rzymskich. Wody termalne, wody siarkowe oraz wody solankowe są polecane przez ekspertów jako zabiegi profilaktyczne i pierwszego wyboru. Woda solankowa naturalnie odbarwia błony śluzowe, ponieważ stężenie soli jest idealne do wywołania efektu przeciwzapalnego. Chusteczka oczyszcza śluzówkę, ale nie rozwiązuje problemu. Optymalnym rozwiązaniem jest wizyta w senatorium w Dąbkach, gdzie można czerpać to co najlepsze a morza w wygodnych warunkach.

Zimą najlepszym rozwiązaniem na oczyszczenie przewodów nosowych jest stosowanie produktów przygotowanych na bazie wody morskiej. Po wydobyciu z morza, ich zawartość soli jest zmniejszona, aby były kompatybilne z błoną śluzową nosa, ale wszystkie minerały i pierwiastki śladowe są zachowane. Produkty te nadają się również do oczyszczania nosa dla niemowląt od 15 dnia życia. Można je stosować nawet kilka razy dziennie, tak jak myjemy ręce. Jeśli są stosowane prawidłowo, w odpowiednich dawkach, nie mają żadnych negatywnych skutków, wręcz przeciwnie, są bardzo skuteczne. . Przewlekłego kataru nie da się wyleczyć, ale można go kontrolować, a także uniknąć zapalenia zatok i operacji. Ale, nie wszystkie produkty są ważne, słona woda to nie to samo co woda morska, nie mają takich samych efektów.