symposium-ptmsiw.pl

Posłuchaj rad doświadczonego lekarza

Naturalne, domowe sposoby na obniżenie ciśnienia krwi

Nadciśnienie tętnicze to bardzo poważny problem, który dotyka zarówno mężczyzn, jak i przedstawicielek płci pięknej.

Na szczęście, istnieją naturalne i co ważne, skuteczne metody pozwalające na obniżenie zbyt wysokiego ciśnienia tętniczego krwi. Warto je poznać.

Sięgaj po produkty bogate w potas i antyoksydanty

Jeżeli borykamy się z nadciśnieniem tętniczym krwi, powinniśmy sięgać po produkty bogate w cenny pierwiastek o nazwie potas. Znajduje się on przede wszystkim w bananach, szpinaku, fasoli oraz w pomidorach. Tych produktów nie powinno więc zabraknąć w naszym menu.

Należałoby także zwrócić uwagę na to, aby nasz jadłospis obfitował w cenne antyoksydanty. Znajdziemy je przede wszystkim w świeżych warzywach, zwłaszcza liściastych, a także w owocach. W swojej diecie należałoby także ograniczyć sól, której nadmiar prowadzi do zaostrzenia objawów choroby, jaką jest nadciśnienie tętnicze.

Dużo się ruszaj i ogranicz stres

W walce z nadciśnieniem tętniczym krwi pomóc może również aktywność fizyczna. Warto postawić przede wszystkim na tę na świeżym powietrzu. W ten sposób dotlenimy swój organizm oraz wzmocnimy układ krążenia. Pomocna będzie też redukcja nadmiernego napięcia emocjonalnego. Dobrym pomysłem będzie zatem uprawianie jogi, jak również medytacja.

O chorobach i sposobach na ich leczenie (konwencjonalnych i alternatywnych) przeczytasz w portalu https://econatural.pl/.

O czym jeszcze warto pamiętać?

W walce z nadciśnieniem tętniczym pomóc mogą także niektóre zioła. Na pewno warto sięgnąć po uspokajającą melisę, znaną także jako ziele cytrynowe. Pomóc może nam również rumianek lekarski. Uważać należy natomiast na herbatki ziołowe zawierające w swoim składzie lukrecję. Może ona wyjątkowo niekorzystnie wpływać na organizm osoby borykającej się z nadciśnieniem tętniczym krwi.