symposium-ptmsiw.pl

Posłuchaj rad doświadczonego lekarza

Jak produkować więcej mleka w piersiach?

Karm piersią zawsze, gdy dziecko jest głodne

Jednym z najskuteczniejszych sposobów zapewnienia produkcji mleka w piersiach jest karmienie piersią zawsze, gdy dziecko jest głodne, ponieważ kiedy dziecko je z piersi matki, uwalniane są hormony, które prowadzą organizm do produkcji większej ilości mleka. Dlatego idealnie jest pozwolić dziecku jeść zawsze, gdy jest głodne, nawet w nocy.

Ważne jest, aby utrzymać karmienie piersią nawet w przypadku zapalenia sutka lub gdy sutek jest trochę uszkodzony, ponieważ ssanie dziecka pomaga również w leczeniu tych sytuacji.

Pozwól dziecku opróżnić pierś

Im bardziej pierś jest opróżniona po karmieniu, tym większa jest produkcja hormonów i produkcja mleka. Z tego powodu, gdy tylko jest to możliwe, warto pozwolić dziecku na całkowite opróżnienie piersi. Jeśli dziecko nie opróżni całkowicie piersi, można zacząć następny raz od tej piersi, z zamiarem opróżnienia jej. Inną opcją jest odciąganie reszty mleka za pomocą ręcznej lub elektrycznej pompki pomiędzy karmieniami.

Spróbuj się zrelaksować w ciągu dnia

Odpoczynek, gdy tylko jest to możliwe, zapewnia organizmowi energię do produkcji mleka. Ciesz się siedzeniem w fotelu do karmienia, gdy skończysz karmić piersią i unikaj w miarę możliwości prac domowych, zwłaszcza tych, które wymagają większego wysiłku. Szukasz pomysłów na relaks, lub chcesz się pośmiać? Bezzwłocznie odwiedź humorpage.pl

Woda pitna

Produkcja mleka w piersiach jest w dużym stopniu uzależniona od poziomu nawodnienia matki, dlatego picie 3 do 4 litrów wody dziennie jest niezbędne do utrzymania dobrej produkcji mleka. Oprócz wody można spożywać także np. soki, herbaty czy zupy.

Jedz pokarmy, które stymulują produkcję mleka

Według niektórych badań produkcja mleka matki wydaje się być stymulowana przez spożywanie pewnych pokarmów, takich jak:

  • Czosnek;
  • Owsianka;
  • Kozieradka
  • Spirulina

Te pokarmy mogą być dodane do codziennej diety, ale mogą być również przyjmowane jako suplement. Najlepiej, aby przed rozpoczęciem stosowania jakiegokolwiek rodzaju suplementów zawsze skonsultować się z lekarzem.

Patrz dziecku w oczy podczas karmienia piersią

Patrzenie w oczy dziecka podczas karmienia powoduje, że do krwiobiegu dostaje się więcej hormonów, a w konsekwencji zwiększa się produkcja mleka.